Wartość rynkowa polskich piłkarzy

Poniższy ranking prezentuje aktualną wartość rynkową polskich piłkarzy grających za granicą. Wyceny pochodzą z branżowego serwisu Transfermarkt.de.

O stopniu aktualności wyceny świadczy data w kolumnie Ostatnia zmiana.

WR – wartość rynkowa wyrażona w mln €

MAX WR – maksymalna zarejestrowana wartość rynkowa wyrażona w mln €

Wartość rynkowa polskich piłkarzy

ZawodnikKlubPozycjaWR w mln €Max WR w mln €Ostatnia zmiana
Robert LewandowskiBayern MonachiumNapastnik80.090.02018.10.22
Piotr ZielińskiNapoliPomocnik40.040.02018.10.12
Arkadiusz MilikNapoliNapastnik20.020.02018.06.07
Wojciech SzczęsnyJuventus TurynBramkarz20.020.02018.06.07
Grzegorz KrychowiakLokomotiv MoskwaPomocnik18.030.02018.05.28
Kamil GlikMonacoObrońca15.020.02018.10.24
Karol LinettySampdoria GenoaPomocnik15.015.02018.06.07
Krzysztof PiątekAC MilanNapastnik15.015.02018.10.12
Bartosz BereszyńskiSampdoria GenoaObrońca12.012.02018.06.07
Łukasz SkorupskiBolognaBramkarz7.07.02018.06.07
Dawid KownackiFortuna DüsseldorfNapastnik6.57.02018.12.20
Łukasz FabiańskiWest Ham UnitedBramkarz5.09.02018.05.28
Kamil GrosickiHull CityPomocnik5.07.02018.09.24
Łukasz TeodorczykUdineseNapastnik5.012.52018.10.12
Jan BednarekSouthamptonObrońca5.05.02018.05.28
Arkadiusz RecaAtalantaPomocnik4.04.02018.07.03
Mariusz StępińskiChievo VeronaNapastnik4.04.02018.06.07
Łukasz PiszczekBorussia DortmundObrońca4.016.02018.06.05
Maciej RybusLokomotiv MoskwaObrońca, Pomocnik3.25.02018.06.06
Bartosz KapustkaLeuvenPomocnik3.07.02018.09.14
Jacek GóralskiLudogorets RazgradPomocnik3.03.02018.09.18
Jakub ŚwierczokLudogorets RazgradNapastnik2.52.52018.09.18
Marcin KamińskiFortuna DüsseldorfObrońca2.52.52018.06.05
Adrian MierzejewskiChangchun YataiPomocnik2.56.52017.07.30
Tomasz KędzioraDynamo KijówObrońca2.52.52018.08.06
Krystian BielikCharltonPomocnik2.02.02017.06.28
Bartłomiej DrągowskiEmpoliBramkarz2.03.22018.06.07
Jakub PiotrowskiGenkPomocnik2.02.02018.07.03
Jarosław JachRizesporObrońca2.02.02018.05.28
Rafał KurzawaAmiensPomocnik2.02.02018.07.03
Mateusz KlichLeeds UnitedPomocnik1.752.252018.06.12
Paweł WszołekQueens Park RangersPomocnik1.52.02018.09.24
Paweł DawidowiczHellas VeronaPomocnik1.41.52018.06.18
Damian KądziorDinamo ZagrzebPomocnik1.251.252018.09.25
Paweł OlkowskiBoltonObrońca1.03.02018.06.05
Igor LewczukBordeauxObrońca1.01.02018.06.04
Bartosz BiałkowskiIpswichBramkarz1.02.02018.09.24
Radosław MurawskiPalermoPomocnik1.01.02018.06.18
Bartosz SalamonFrosinoneObrońca1.02.82018.10.12
Artur BorucBournemouthBramkarz1.012.02018.05.28
Michał PazdanAnkaragucuObrońca1.03.52019.01.25
Kamil WilczekBrondby KopenhagaNapastnik1.01.02018.06.02
Krzysztof KamińskiJubilo IwataBramkarz0.9250.9252018.01.05
Thiago CionekSpalObrońca0.80.92018.06.07
Karol ŚwiderskiPAOK SalonikiNapastnik0.751.02018.07.03
Maciej WiluszFK RostovObrońca0.750.752018.06.06
Tomasz KupiszLivornoPomocnik0.71.02018.06.18
Jakub RzeźniczakQarabagObrońca0.71.62017.01.21
Waldemar SobotaSt. PauliPomocnik0.652.02018.06.19
Łukasz ZwolińskiHNK GoricaNapastnik0.650.82018.09.25
Rafał GikiewiczUnion BerlinBramkarz0.60.92018.10.16
Damien PerquisGazelec AjaccioObrońca0.63.72018.05.16
Paweł KieszekMalagaBramkarz0.61.752018.09.17
Paweł JaroszyńskiChievo VeronaObrońca0.50.52018.06.07
Przemysław SzymińskiPalermoObrońca0.50.52018.06.18
Jakub KoseckiAdana DemirsporPomocnik0.452.02018.07.03
Michał MarcjanikCarpiObrońca0.40.52018.12.20
Adam BodzekFortuna DüsseldorfPomocnik0.41.752018.06.19
Martin KobylańskiPreussen MunsterPomocnik0.40.62018.10.13
Patryk MałeckiSpartak TrnavaPomocnik0.352.52018.07.03
Daniel KajzerBotev PlovdivBramkarz0.350.352018.09.18
Sebastian MrowcaSV Wehen WiesbadenObrońca0.30.3252018.06.08
Dawid KortAtromitos AtenyPomocnik0.30.32018.07.03
Łukasz GikiewiczAl BatinNapastnik0.30.52017.07.17
Michał KopczyńskiWellington Phoenix FCPomocnik0.30.52018.07.03
David BlachaVfL OsnabruckPomocnik0.2750.452018.06.08
Michał MasłowskiHNK GoricaPomocnik0.250.82018.09.25
Jakub BednarczykBayer LeverkusenObrońca0.250.252018.08.22
Filip BednarekHeerenveenBramkarz0.250.52018.06.29
Łukasz SekulskiSKA KhabarovskNapastnik0.250.32018.10.15
Jarosław LindnerSportfreunde LotteNapastnik0.2250.252018.06.08
Gerard BieszczadZemplin MichalovceBramkarz0.2250.2252018.07.13
Filip KurtoWellington Phoenix FCBramkarz0.20.52018.07.24
Kamil BilińskiRiga FCNapastnik0.21.12018.07.03
Adam StachowiakDenizlisporBramkarz0.20.852018.05.30
Krystian NowakSlaven BelupoObrońca0.150.252018.09.25
Dawid KurminowskiZemplin MichalovceNapastnik0.150.152018.07.13
Tomasz NawotkaZemplin MichalovcePomocnik0.150.152018.07.03
David PudelkoAmstettenObrońca0.1250.1252018.07.02
Kamil GrabaraLiverpool U23Bramkarz0.10.12016.01.10
Łukasz CieślewiczB36 TorshavnNapastnik0.10.42012.12.29
Patryk ProcekAEL LimassolBramkarz0.10.22018.07.03
Jakub WięzikPodbrezovaNapastnik0.10.1752018.07.13
Martin PajaczkowskiFloridsdorfer ACPomocnik0.10.12018.07.02
Karol NiemczyckiNAC BredaBramkarz0.0750.0752018.06.12
Dawid SmugAtlantas KlaipedaBramkarz0.050.12018.10.02
Maciej MajewskiGrindavikBramkarz0.0250.052017.10.15